Vonios remontas – lengvai ir be rūpesčių

Nusprendus remontuoti vonią, nesvarbu patiems ar pasisamdžius specialistus, užgriūva begalės įvairiausių klausimų ir rūpesčių. Norėdami išvengti brangiai kainuosiančių klaidų, turite viską apgalvoti ir susiplanuoti iš anksto. Tačiau į ką būtent reikia atkreipti dėmesį, jei vonios kambario remontu rūpinatės pirmą kartą?

Tinkama elektros instaliacija

Viena didžiausių klaidų, kurios pasitaiko remontuojant, tai iš anksto neapgalvotas elektros instaliavimo planas. Seni elektros lizdai gali nebetikti prie naujų vonios baldų, pavyzdžiui, pasikeitus spintelės aukščiui lizdas gali tapti nebepasiekiamas. Todėl labai svarbu iš anksto apgalvoti kur ir kokie daiktai stovės. Pavyzdžiui, gal keisis elektrinio gyvatuko aukštis ir jam reikės lizdo kitoje vietoje, gal norite įsirengti naktinį apšvietimą po spintele, kuris neakintų atėjus į vonios kambarį naktį, o gal planuojate įsigyti spintelę virš kriauklės su įmontuotu šviestuvu, todėl reikia atvesti elektros laidus ne tik skalbyklei, bet ir spintelei.

Gera drėgmės izoliacija

Vonios kambaryje yra itin svarbi gera drėgmės izoliacija. Todėl įsitikinkite, kad ir kokio tipo medžiagas pasirinkote vonios remontui, jos turi būti atsparios drėgmei. Jei medžiagas įsigysite patys, galite pasitarti su parduotuvės konsultantu, o jei medžiagas už jus nupirks remontą atliekanti įmonė, būtinai pasitikslinkite, kad bus naudojamos drėgnoms patalpoms skirtos medžiagos, kurios ne tik nepraleis vandens, bet ir neleis atsirasti pelėsiui. Tam yra skirtas ir specialus žalsvos spalvos gipso kartonas, luboms ir sienoms skirtas glaistas ar specialūs voniai skirti plytelių siūlių glaistai. Vonios ar dušo kabinos zonoje – ten, kur drėgmės būna daugiausia – sieną ir grindis yra rekomenduoja dar papildomai tepti drėgmės nepraleidžiančiu gruntu, bitumine mastika ar kita hidroizoliacine medžiaga ir tik tada klijuoti plyteles.

Kaip išsirinkti apdailos medžiagas

Dažniausias sprendimas vonios kambaryje – grindis ir sienas klijuoti plytelėmis. Tai praktiškas pasirinkimas drėgmės atžvilgiu, tik reikėtų nepamiršti, jog daug darbo pareikalaus plytelių tarpų šveitimas. Papildomai gali kainuoti nestandartinių išmatavimų dekoratyvinių plytelių įkomponavimas. Populiaru vonioje derinti kelis apdailos būdus. Pavyzdžiui, dušo, kriauklės, vonios zonas klijuoti plytelėmis, o likusią vonios dalį glaistyti ir dažyti. Šis būdas leidžia interjerui suteikti daugiau gyvumo ir įtraukti skirtingas tekstūras. Ieškantiems pigesnio varianto puikus sprendimas gali būti dailylentės. Tiek ir plastikinės (ten, kur daugiau drėgmės) ar net medinės, popierinės (sausesnėje vonios dalyje). Dažomas medines dailylentes reikėtų impregnuoti ir dažyti vonios kambariui skirtais dažais. Norint sėkmingai susiplanuoti vonios kambario remontą, svarbu apgalvoti ne tik artimiausią žingsnį, bet ir visą procesą iki pat norimo rezultato. Labai svarbu pasirinkti tinkamas drėgmei atsparias medžiagas, pradedant tinkamu gruntu ir baigiant drėgmei atspariais dažais ar plytelių siūlių glaistu. Investavus į tinkamas medžiagas jūsų nevargins pelėsis ir jūs galėsite ilgai mėgautis savo nauju vonios kambariu.

Užklausa dėl paslaugų

Sutinku su Privatumo politika